Contact

Adresa: Str. Tudor Vladimirescu nr. 48, Targoviste, judetul Dambovita
Telefon: 0245 631 582 , 0372 614 600
Fax:       0245 210 509
Email:    sptadmin@spitaldb.ro

Programari  Ambulatoriu Integrat:  (0245) 631.582/( cereti int. cabinet)
Email sesizari: sesizari@spitaldb.ro;
Email GDPR  : gdpr@spitaldb.ro

 

Birou de presa

Scurt istoric

Spitalul Judetean Targoviste a fost infiintat in anul 1930 intr-o cladire cu un numar de 20 de paturi.   In 1938 a avut loc extinderea acestuia, construindu-se inca 2 cladiri, numarul de paturi ajungand la 120. - In perioada 1940-1948 a luat fiinta sectia de Pediatrie, Obstetrica-Ginecologie, Nou Nascuti si Policlinica.

Scurt istoric


Vizualizaţi Spital Judetean de Urgenta Targoviste pe o hartă mai mare

Medici:

- cu contract de munca

SECTIE NUME FUNCTIE
ANESTEZIE TERAPIE INTENS. ALDEA ION MEDIC PRIMAR
ANESTEZIE TERAPIE INTENS. IONICIOIU ALINA MARIA MEDIC REZID AN I
ANESTEZIE TERAPIE INTENS. IVAN RADU IOAN MEDIC REZID AN I
ANESTEZIE TERAPIE INTENS. NICOLAE HORIA MIHAI MEDIC REZID AN I
ANESTEZIE TERAPIE INTENS. ICHIM GEORGIANA MEDIC REZID AN III
ANESTEZIE TERAPIE INTENS. BONTO DIANA ANDREEA MEDIC REZID AN IV
ANESTEZIE TERAPIE INTENS. CONSTANTIN ALEXANDRA IRIN MEDIC REZID AN V
ANESTEZIE TERAPIE INTENS. BUCIU ANGELA MEDIC SEF SECTIE
ANESTEZIE TERAPIE INTENS. COSOREANU ANA CRISTINA MEDIC SPECIALIST
ANESTEZIE TERAPIE INTENS. MANTA CORIN CONSTANTIN MEDIC SPECIALIST
CAB. MEDICINA MUNCII NITA DRAGOMIR ALINA GRATI MEDIC SPECIALIST
CAB. MEDICINA SPORTIVA DIMA CHRISTIAN MEDIC SPECIALIST
CAB. NEUROPSIHIATRIE INFANTILA LENKIEWICZ LUCIEA GEORGE MEDIC PRIMAR
CAB. PLLANING FAMILIAL RADULESCU CRISTIAN FLORIN MEDIC SPECIALIST
CARDIOLOGIE TONI OVIDIU MIHAI MEDIC PRIMAR
CARDIOLOGIE GEORGESCU TUDOR MARIA LUI MEDIC PRIMAR COORD.
CARDIOLOGIE BATAGAN BIANCA GEORGIANA MEDIC REZID AN I
CARDIOLOGIE MOISE EDUARD RAZVAN MEDIC REZID AN I
CARDIOLOGIE STATE RUXANDRA MARIA MEDIC REZID AN III
CARDIOLOGIE PUICA ABRAMESCU CRISTINA MEDIC SEF SECTIE
CARDIOLOGIE CHEREGI RALUCA MEDIC SPECIALIST
CARDIOLOGIE GEORGESCU FLORENTINA MEDIC SPECIALIST
CARDIOLOGIE HARANGUS MIHAI GEORGE MEDIC SPECIALIST
CARDIOLOGIE IONESCU ALINA ELENA MEDIC SPECIALIST
CARDIOLOGIE OLARU VIRGIL CIPRIAN MEDIC SPECIALIST
CENTRU DE HEMODIALIZA GHENU ADRIAN MEDIC PRIMAR
CENTRU DE HEMODIALIZA BALTATU ELENA MEDIC SPECIALIST
CENTRU DE HEMODIALIZA BOITAN BIANCA MEDIC SPECIALIST
CHIRURGIE GENERALA DUNU CALIN MEDIC PRIMAR
CHIRURGIE GENERALA GEORGESCU IOAN DUMITRU MEDIC PRIMAR
CHIRURGIE GENERALA POPESCU JEAN MEDIC PRIMAR
CHIRURGIE GENERALA VACARIUC VASILE MEDIC SEF SECTIE
CHIRURGIE GENERALA ONILA MARIUS ALEXANDRU MEDIC SPECIALIST
CHIRURGIE GENERALA BAROS MARIANA MEDIC SPECIALIST
CHIRURGIE GENERALA BAROS OVIDIU ANDI MEDIC SPECIALIST
CHIRURGIE GENERALA PATRU CONSTANTIN CRISTIN MEDIC SPECIALIST
CHIRURGIE GENERALA POPESCU ANDREI GEORGE MEDIC SPECIALIST
COMP.CHIR.PLAST.MICRO.REC PASCANU RUXANDRA NICOLETA MEDIC PRIMAR
COMP.CHIRURGIE TORACICA MARINESCU CORINA MIRELA MEDIC PRIMAR
COMP.CHIRURGIE TORACICA ONCESCU DORU MEDIC PRIMAR
COMP.CHIRURGIE TORACICA PUIANU AUREL MEDIC PRIMAR
COMP.CHIRURGIE TORACICA ROSCA VASILE BENONE MEDIC PRIMAR
COMP.DIABET ZAHARAT,NUTRITIE BOLI METABOLICE NICOARA ANCA MEDIC PRIMAR
COMP.DIABET ZAHARAT,NUTRITIE BOLI METABOLICE STOICESCU VIORICA MEDIC PRIMAR
COMP.DIABET ZAHARAT,NUTRITIE BOLI METABOLICE CRISTUINEA MIRELA DIAN MEDIC SPECIALIST
COMP.ENDOCRINOLOGIE ROTARUS ION RADU MEDIC PRIMAR
COMP.ENDOCRINOLOGIE MUNTEANU MARA CRISTIANA M MEDIC SPECIALIST
COMP.INGRIJIRI PALIATIVE DUMITRESCU CLAUDIU MEDIC PRIMAR
COMP.INGRIJIRI PALIATIVE MARCU CARMEN FLORINA MEDIC PRIMAR
COMP.OFTALMOLOGIE BACALIM LILIA MEDIC PRIMAR
COMP.OFTALMOLOGIE CERACEANU DANIELA EL MEDIC PRIMAR
COMP.OFTALMOLOGIE OPRESCU GIRNEATA ANCA E MEDIC PRIMAR
COMP.OFTALMOLOGIE CORNECI GABRIELA MEDIC PRIMAR COORD.
COMP.UROLOGIE HUSSEIN AHMED MEDIC PRIMAR
COMP.UROLOGIE BACALIM DORIN MEDIC PRIMAR COORD.
GASTROENTEROLOGIE CHIVU ROXANA FLORENTINA MEDIC PRIMAR COORD.
GASTROENTEROLOGIE MUCILEANU ADRIAN MEDIC SPECIALIST
GASTROENTEROLOGIE PETRESCU RADU IUSTIN MEDIC SPECIALIST
LAB.ANALIZE MEDICALE SCHILERU LETITIA MEDIC PRIMAR
LAB.ANALIZE MEDICALE TABIRCA NARCISA PAULA MEDIC PRIMAR
LAB.ANALIZE MEDICALE NICOLESCU SERBAN CONSTANT MEDIC SEF SECTIE
LAB.ANALIZE MEDICALE DOGAREL LIVIU MEDIC SPECIALIST
LAB.RADIOL. SI IMAG.MED I PASCANU SANDRA ANTOA MEDIC PRIMAR
LAB.RADIOL. SI IMAG.MED I MARINESCU BOGDAN MEDIC REZID AN III
LAB.RADIOL. SI IMAG.MED I GEANALIU ALINA CRISTIANA MEDIC REZID AN V
LAB.RADIOL. SI IMAG.MED I GITLAN ION MEDIC SEF SECTIE
LAB.RADIOL. SI IMAG.MED I-COMP.COMPUTER TOMOGRAF MARTIE CLAUDIA CRISTIANA MEDIC SPECIALIST
LAB.RADIOL. SI IMAG.MED I-COMP.COMPUTER TOMOGRAF POPESCU ALEXANDRU BOGDAN MEDIC SPECIALIST
MEDICINA INTERNA I ALBU GHEORGHITA MEDIC PRIMAR
MEDICINA INTERNA I GITLAN VIORICA MEDIC PRIMAR
MEDICINA INTERNA I ILINCA CARMEN NICOLE MEDIC PRIMAR
MEDICINA INTERNA I MOTOIU ELENA RUXANDRA MEDIC PRIMAR
MEDICINA INTERNA I TOMA IOANA AURORA MEDIC PRIMAR
MEDICINA INTERNA I TONEA ELENA MIRELA MEDIC PRIMAR
MEDICINA INTERNA I ISTRATESCU SILVIA MEDIC SEF SECTIE
MEDICINA INTERNA I PASCANU TUDOR CRISTIAN MEDIC SPECIALIST
MEDICINA INTERNA I JERCAN MARINA MEDIC SPECIALIST
NEONATOLOGIE ALDEA ROXANA IONELA MEDIC PRIMAR
NEONATOLOGIE CHITU MIHAI MIRELA MEDIC PRIMAR
NEONATOLOGIE GEORGESCU ANCA MEDIC SEF SECTIE
NEONATOLOGIE LIVITCHI LARISA MEDIC SPECIALIST
NEONATOLOGIE RADU GEORGIANA MADALINA MEDIC SPECIALIST
NEUROLOGIE ZAMFIROIU RAMONA MARIANA MEDIC
NEUROLOGIE ENACHE IULIA IOANA MEDIC REZID AN I
NEUROLOGIE URSU EUGEN MEDIC REZID AN I
NEUROLOGIE BORUZ ANA MARIA MEDIC REZID AN V
NEUROLOGIE MOCANU MARIANA MEDIC SEF SECTIE
NEUROLOGIE GILCEAVA ION CRISTIAN MEDIC SPECIALIST
OBSTETRICA-GINECOLOGIE 1 CEBOTARI GABRIELA MEDIC PRIMAR
OBSTETRICA-GINECOLOGIE 1 UZDRIS DANIELA MEDIC PRIMAR
OBSTETRICA-GINECOLOGIE 1 DEACONESCU CIOBANU ROBERT MEDIC REZID AN IV
OBSTETRICA-GINECOLOGIE 1 LAMBRACHE NATALIA CAMELIA MEDIC SEF SECTIE
OBSTETRICA-GINECOLOGIE 1 IONESCU DAN GABRIEL MEDIC SPECIALIST
OBSTETRICA-GINECOLOGIE 2 FLORESCU FLORIN MEDIC PRIMAR
OBSTETRICA-GINECOLOGIE 2 BAROS VIOREL DANUT MEDIC SEF SECTIE
OBSTETRICA-GINECOLOGIE 2 DUMITRESCU VIOLETA A MEDIC SPECIALIST
ONCOLOGIE DINU BOGDAN CRISTIAN MEDIC PRIMAR
ONCOLOGIE LUPASCU GHEORGHITA MEDIC PRIMAR
ONCOLOGIE ANGELESCU SIMONA CRISTINA MEDIC SEF SECTIE
ORTOPEDIE-TRAUMATOLOGIE PASCANU DANIEL MEDIC PRIMAR
ORTOPEDIE-TRAUMATOLOGIE ROSCA EUSEBIU MEDIC PRIMAR
ORTOPEDIE-TRAUMATOLOGIE STOICEA CEZAR MEDIC PRIMAR
ORTOPEDIE-TRAUMATOLOGIE MERTIC IONUT CRINEL MEDIC SEF SECTIE
ORTOPEDIE-TRAUMATOLOGIE ABUISSA HISHAM ABEDELHAMI MEDIC SPECIALIST
OTO-RINO-LARINGOLOGIE BOBARU CRINELA LUMINITA MEDIC PRIMAR
OTO-RINO-LARINGOLOGIE ROXANA IONESCU MEDIC SEF SECTIE
OTO-RINO-LARINGOLOGIE POPESCU DAN ALEXANDRU MEDIC SPECIALIST
OTO-RINO-LARINGOLOGIE STANESCU CRISTIANA ELENA MEDIC PRIMAR
OTO-RINO-LARINGOLOGIE BUTA FRANTINA MEDIC PRIMAR
PEDIATRIE APOSTOL ADRIANA CARMEN MEDIC PRIMAR
PEDIATRIE POHOATA MIHAELA MEDIC PRIMAR
PEDIATRIE STOICESCU RODICA MEDIC PRIMAR
PEDIATRIE MIHAI ELENA CRISTINA MEDIC REZID AN III
PEDIATRIE STEFAN MARIA CRISTINA MEDIC REZID AN IV
PEDIATRIE DRAGOI ANDREI LUCIAN MEDIC SPECIALIST
PEDIATRIE DUTA GABRIELA SILVIA MEDIC SPECIALIST
PNEUMOLOGIE IORDACHE SICA ANTOANETA MEDIC PRIMAR
PNEUMOLOGIE ROSCA ALINA MEDIC PRIMAR
PNEUMOLOGIE ROTARU CRISTIAN IONUT MEDIC SEF SECTIE
PNEUMOLOGIE COMAN VLAD ALEXANDRU MEDIC SPECIALIST
RECUP.MED.FIZ.SI BALNEOL. NECULA DANIELA LILIANA MEDIC SEF SECTIE
RECUP.MED.FIZ.SI BALNEOL. IORGA GRODNISCHI CHRISTIN MEDIC SPECIALIST
RECUP.MED.FIZ.SI BALNEOL. SORICA STELIAN MEDIC SPECIALIST
RECUP.MED.FIZ.SI BALNEOL. ZAHARIUC ANGHELESCU MIHAE MEDIC SPECIALIST
S.P.I.A.A.M BERECHET RAZVAN CATALIN MEDIC PRIMAR
S.P.I.A.A.M ZEBRENIUC MARGARETA MEDIC PRIMAR
SERV. ANATOMIE PATOLOGICA ILIE IONITA MEDIC PRIMAR
SERV. ANATOMIE PATOLOGICA ZEBRENIUC MIRCEA DUMITRU MEDIC PRIMAR
SERV. ANATOMIE PATOLOGICA SAFTA DANIELA MEDIC SEF SERVICIU
SERV. ANATOMIE PATOLOGICA SANDU OANA MEDIC SPECIALIST
SERV.DE MANAGEMENT AL CALITATII SERV.DE SANATATE DUMITRESCU MIHAIL MEDIC PRIMAR

 

- cu contract PFA

 
Sectie/ Cabinet Ambulatoriu/ Laborator Nume si prenume  Specialitatea Grad profesional
Cab. Alergologie Toma Ioana alergologie si imunologie clinica medic primar
Sectia ATI Bolohan Marius anestezie si terapie intensiva medic rezident
Sectia ATI Constantin Alexandra-Irina anestezie si terapie intensiva medic rezident
Sectia ATI Farca Maria - Rodica anestezie si terapie intensiva medic specialist
Sectia ATI Satanin R. Arzu anestezie si terapie intensiva medic rezident
Sectia ATI Udroiu M. Mihai-Ciprian anestezie si terapie intensiva medic rezident
Sectia ATI Vartic Dumitru anestezie si terapie intensiva medic specialist
Sectia ATI Vladescu M. Ovidiu anestezie terapie intensiva medic primar
Comp Chirurgie orala si maxilo-faciala/ Cab. Chirurgie orala si maxilo-faciala Stirbescu Alexandru chirurgie buco maxilo faciala medic primar
Comp. Urologie Hussein Gebran chirurgie generala medic specialist
Comp Chir Plastica, Estetica si Microchirurgie Reconstructiva/ Cab. Chir Plastica, Estetica si Microchirurgie Reconstructiva Pencu P. Dragos Adrian chirurgie plastica, estetica si microchirurgie reconstructiva medic specialist
UPU Dragan Georgiana medicina de familie medic specialist
UPU Ogescu G. Ciprian- Cristian medicina de familie medic primar
Sectia Medicina interna, Cab. Medicina Interna Ioanovici Dan medicina interna medic primar
Sectia Neurologie Boruz Ana-Maria  neurologie medic rezident
Sectia Neurologie Dogaru Mihaita-Cristian neurologie medic primar
Sectia Neurologie Istrate Emil-Ioachim  neurologie medic rezident
Sectia Neurologie, Cab. Neurologie Necula C. Corneliu Mircea neurologie medic primar
Sectia Neurologie Olaru C. Ionut - Adrian neurologie medic rezident
Sectia Neurologie, Cab. Neurologie Turlea G. Georgeta  neurologie medic primar
Sectia OG I Bejan Dorin obstetrica-ginecologie medic primar
Sectia OG I Visan D. Oana-Mihaela obstetrica-ginecologie medic specialist
Sectia OG I Zuluf A.Alexandra Cristina obstetrica-ginecologie medic primar
Sectia Oncologie Firoiu Elena oncologie generala si chimioterapie medic primar
Sectia Ortopedie/ Cab. Ortopedie Catana Alexandru ortopedie si traumatologie medic specialist
Cab. Psihiatrie   Ghioalda Mihai-Ion psihiatrie medic specialist
Laborator Radiologie si imagistica medicala  Chitescu Carmen - Paula radiodiagnostic medic primar
Laborator Radiologie si imagistica medicala  Tomescu C. Maria radiodiagnostic medic primar
Laborator Radiologie si imagistica medicala  Pop G. Rodica radiologie medic primar
Laborator Radiologie si imagistica medicala  Morosanu Dan Vasile radiologie - imagistica medicala medic primar
Comp Reumatologie/ Cab Reumatologie Jantes Bogdan Mihail reumatologie medic primar
Comp Reumatologie/ Cab Reumatologie Simion Necula Cristina Maria reumatologie medic specialist
Sectia Chirurgie Toracica/ Sectia Pneumologie TBC Dragan Irina chirurgie toracica medic specialist
Sectia Chirurgie Toracica/ Sectia Pneumologie TBC Ilia Rene  chirurgie toracica medic specialist
UPU Lifu L. Bogdana Letizia medicina de familie medic specialist
UPU Moaca Gabriela Monica medicina generala medic

 

Sectie Nume  Specialitatea
Cab. Balneofizioterapie Grodniski G. Maria balneoclimatologie si recuperare medicala
Cab. Balneofizioterapie Jantes Bogdan Mihail reumatologie
Cab. Medicina interna Dumitrache Georgeta medicina interna
Cab. Medicina interna Ioanovici Dan medicina interna
Cab. Medicina sportiva Ioanovici Dan medicina interna
Cab. Nefrologie Boitan Bianca  nefrologie
Cab. Nefrologie Pascanu Tudor Cristian nefrologie
Cab. Oftalmologie Oprea Maria oftalmologie
Cab. ORL Mihalea Elena ORL
Cab. ORL Rosu Carmen Letitia ORL
Comp. Chirurgie orala si maxilo-faciala Stirbescu Alexandru chirurgie buco maxilo faciala
Comp. Nefrologie Boitan Bianca  nefrologie
Comp. Nefrologie Pascanu Tudor Cristian nefrologie
Compartiment Reumatologie Jantes Bogdan Mihail reumatologie
Laborator Radiologie si imagistica medicala  Stefan Nicolae radiodiagnostic
Laborator Radiologie si imagistica medicala  Pop Rodica radiologie
Laborator Radiologie si imagistica medicala  Morosanu Dan Vasile radiologie - imagistica medicala
Sectia ATI Bolohan Marius Cornel anestezie si terapie intensiva
Sectia ATI Gorecki Gabriel Petre anestezie si terapie intensiva
Sectia ATI Ioan Victorita anestezie si terapie intensiva
Sectia ATI Aldabsheh Mohammad Jamil Hamed  anestezie terapie intensiva
Sectia ATI Vladescu Ovidiu anestezie terapie intensiva
Sectia Medicina interna Ioanovici Dan medicina interna
Sectia OG I Zuluf A.Alexandra Cristina obstetrica-ginecologie
Sectia OG II Dobrescu Dumitru Catalin obstetrica-ginecologie
Sectia OG II Oprea Ion obstetrica-ginecologie
Sectia OG II Popescu Gheorghe obstetrica-ginecologie
Sectia Oncologie Firoiu Elena oncologie generala si chimioterapie
Sectia ORL Rosu Carmen Letitia ORL
Sectia Recuperare, medicina fizica si balneologie Grodniski G. Maria balneoclimatologie si recuperare medicala
Sectia Recuperare, medicina fizica si balneologie Deftu V. Octavian Virgiliu balneofizioterapie
UPU Ogescu Ciprian medicina de familie/ urgente prespitalicesti
UPU Moaca Gabriela Monica medicina generala

Spitalul Judetean de Urgenta Targoviste

Proiecte europene

Servicii oferite de Spitalul Judetean

Orice pacient care intra in ambulatoriu este intampinat de o echipa de profesionisti.

Unitatea de primiri urgente este pregatita sa faca fata oricarei provocari.

Blocul operator al SJUT dispune de aparatura performanta de ultima generatie si specialisti bine pregatiti.

Reabilitare Spital Judetean

Pentru a raspunde exigentelor pacientilor si standerdelor europene, Intre anii 2011- 2013 unitatea noastra a trecut printr-un proces de  reabilitare.

Informatizare Spital Judetean

Spitalul Judetean de Urgenta Targoviste a finalizat implementarea a unui proiect european ce presupune dezvoltarea unui sistem informatic integrat .