Contact

Adresa: Str. Tudor Vladimirescu nr. 48, Targoviste, judetul Dambovita
Telefon: 0245 631 582 , 0372 614 600
Fax:       0245 210 509
Email:    sptadmin@spitaldb.ro

Programari  Ambulatoriu Integrat:  (0245) 631.582/( cereti int. cabinet)
Email sesizari: sesizari@spitaldb.ro;
Email GDPR  : gdpr@spitaldb.ro

 

Birou de presa

 Purtatorul de cuvant al Spitalului Judetean de Urgenta Targoviste :  Medic Primar  D-na FIROIU ELENA ; TEL :0733 334 168

Reglementare acces mass-media in spital

 Comunicat MS - Unde si in ce conditii pot fi DONATOR DE SANGE

Educatie sanitara si preventie

Informatii despre pacienti

Scurt istoric

Spitalul Judetean Targoviste a fost infiintat in anul 1930 intr-o cladire cu un numar de 20 de paturi.   In 1938 a avut loc extinderea acestuia, construindu-se inca 2 cladiri, numarul de paturi ajungand la 120. - In perioada 1940-1948 a luat fiinta sectia de Pediatrie, Obstetrica-Ginecologie, Nou Nascuti si Policlinica.

Scurt istoric


Vizualizaţi Spital Judetean de Urgenta Targoviste pe o hartă mai mare

Medici:

- cu contract de munca

Sectie Nume Functie
C.P.C.I.N. - S.C., G.O., M. BERECHET RAZVAN CATALIN Medic primar (S) - coordonator
CENTRU DE HEMODIALIZA GHENU ADRIAN Medic primar (S)
CENTRU DE HEMODIALIZA BALTATU ELENA Medic specialist (S)
Centrul de vaccinare Anti COVID - 19 ZEBRENIUC MARGARETA Medic primar (S)
Centrul de vaccinare Anti COVID - 19 DIMA CHRISTIAN Medic specialist (S)
Centrul de vaccinare Anti COVID - 19 RADULESCU CRISTIAN FLORIN Medic specialist (S)
COMP. CHIRURGIE TORACICA MARINESCU CORINA MIRELA Medic primar (S)
COMP. CHIRURGIE TORACICA ONCESCU DORU Medic primar (S)
COMP. CHIRURGIE TORACICA PUIANU AUREL Medic primar (S)
COMP. CHIRURGIE TORACICA ROSCA VASILE BENONE Medic primar (S)
COMP. DIABET ZAHARAT, NUTRITIE SI BOLI METABOLICE STOICESCU VIORICA Medic primar (S)
COMP. DIABET ZAHARAT, NUTRITIE SI BOLI METABOLICE NICOARA ANCA Medic primar (S) - coordonator
COMP. DIABET ZAHARAT, NUTRITIE SI BOLI METABOLICE CRISTUINEA MIRELA DIANA Medic specialist (S)
COMP. INGRIJIRI PALIATIVE MARCU CARMEN-FLORINA Medic primar (S) - coordonator
COMP. INGRIJIRI PALIATIVE DUMITRESCU CLAUDIU Medic specialist (S)
COMP. OFTALMOLOGIE BACALIM LILIA Medic primar (S)
COMP. OFTALMOLOGIE CERACEANU DANIELA ELENA Medic primar (S)
COMP. OFTALMOLOGIE CORNECI GABRIELA Medic primar (S)
COMP. OFTALMOLOGIE OPRESCU - GIRNEATA ANCA ELENA Medic primar (S)
COMPARTIMENT CHIRURGIE PLASTICA-MICROCHIRURGIE REC PASCANU RUXANDRA NICOLETA Medic primar (S)
COMPARTIMENT ENDOCRINOLOGIE ROTARUS ION RADU Medic primar (S)
COMPARTIMENT ENDOCRINOLOGIE TIGARAN ILEANA LUMINITA Medic specialist (S)
COMPARTIMENT ENDOCRINOLOGIE MUNTEANU MARA CRISTIANA MARILENA Medic specialist (S) - coordonator
COMPARTIMENT UROLOGIE HUSSEIN AHMED Medic primar (S)
COMPARTIMENT UROLOGIE BACALIM DORIN Medic primar (S) - coordonator
SECTIA A.T.I. ALDEA ION Medic primar (S)
SECTIA A.T.I. BUCIU ANGELA Medic primar (S)
SECTIA A.T.I. BOLOHAN MARIUS-CORNEL Medic specialist (S)
SECTIA A.T.I. COSOREANU ANA-CRISTINA Medic specialist (S)
SECTIA A.T.I. MANTA  CORIN-CONSTANTIN Sef sectie gradul I - medic specialist (S)
SECTIA BOLI INFECTIOASE COPII DAVIDOIU CRISTINA LUIZA Medic primar (S)
SECTIA CARDIOLOGIE GEORGESCU-TUDOR MARIA LUIZA Medic primar (S)
SECTIA CARDIOLOGIE ONCESCU LUMINITA MAGDALENA Medic primar (S) - coordonator
SECTIA CARDIOLOGIE DOBRE  ALINA-ELENA Medic specialist (S)
SECTIA CARDIOLOGIE GEORGESCU FLORENTINA Medic specialist (S)
SECTIA CARDIOLOGIE TONI OVIDIU-MIHAI Medic specialist (S)
SECTIA CARDIOLOGIE OLARU VIRGIL - CIPRIAN Medic specialist (S) - TRE
SECTIA CARDIOLOGIE PUICA-ABRAMESCU CRISTINA Sef sectie gradul II - medic primar (S)
SECTIA CHIRURGIE GENERALA DUNU CALIN Medic primar (S)
SECTIA CHIRURGIE GENERALA GEORGESCU IOAN DUMITRU Medic primar (S)
SECTIA CHIRURGIE GENERALA VACARIUC VASILE Medic primar (S)
SECTIA CHIRURGIE GENERALA BAROS MARIANA Medic specialist (S)
SECTIA CHIRURGIE GENERALA BAROS OVIDIU-ANDI Medic specialist (S)
SECTIA CHIRURGIE GENERALA ONILA MARIUS ALEXANDRU Medic specialist (S)
SECTIA CHIRURGIE GENERALA PATRU CONSTANTIN-CRISTINEL Medic specialist (S)
SECTIA CHIRURGIE GENERALA POPESCU ANDREI-GEORGE Medic specialist (S)
SECTIA CHIRURGIE GENERALA POPESCU JEAN Sef sectie gradul II - medic primar (S)
SECTIA GASTROENTEROLOGIE PETRESCU ZANICA Medic primar T (S)
SECTIA GASTROENTEROLOGIE PETRESCU RADU IUSTIN Medic specialist (S)
SECTIA MEDICINA INTERNA I GITLAN VIORICA Medic primar (S)
SECTIA MEDICINA INTERNA I TOMA IOANA AURORA Medic primar (S)
SECTIA MEDICINA INTERNA I TONEA ELENA MIRELA Medic primar (S)
SECTIA MEDICINA INTERNA I ALBU GHEORGHITA Medic primar (S) - coordonator
SECTIA MEDICINA INTERNA I BOITAN BIANCA Medic specialist (S)
SECTIA MEDICINA INTERNA I ILINCA CARMEN NICOLETA Medic specialist (S)
SECTIA MEDICINA INTERNA I MOTOIU RUXANDRA ELENA Medic specialist (S)
SECTIA MEDICINA INTERNA I PASCANU TUDOR-CRISTIAN Medic specialist (S)
SECTIA MEDICINA INTERNA I JERCAN MARINA Medic specialist (S) - TRE
SECTIA MEDICINA INTERNA I DUMITRESCU MIHAIL Sef sectie gradul II - medic primar (S)
SECTIA NEONATOLOGIE  ALDEA ROXANA IONELA Medic primar (S)
SECTIA NEONATOLOGIE  CHITU-MIHAI MIRELA Medic primar (S)
SECTIA NEONATOLOGIE  PANA MARIA Medic primar (S)
SECTIA NEONATOLOGIE  LIVITCHI LARISA Medic specialist (S)
SECTIA NEONATOLOGIE  RADU GEORGIANA-MADALINA Medic specialist (S)
SECTIA NEONATOLOGIE  GEORGESCU ANCA Sef sectie gradul II - medic primar (S)
SECTIA NEUROLOGIE  ZAMFIROIU MARIANA RAMONA Medic (S)
SECTIA NEUROLOGIE  NECULA CORNELIU MIRCEA Medic primar (S)
SECTIA NEUROLOGIE  MOCANU MARIANA Sef sectie gradul II - medic primar (S)
SECTIA O.G. I CEBOTARI GABRIELA Medic primar (S)
SECTIA O.G. I UZDRIS DANIELA Medic primar (S)
SECTIA O.G. I LAMBRACHE NATALIA CAMELIA Sef sectie gradul II - medic primar (S)
SECTIA O.G. II FLORESCU FLORIN Medic primar (S)
SECTIA O.G. II TOMESCU  GHEORGHE -ANDREI Medic primar (S)
SECTIA O.G. II DUMITRESCU VIOLETA ANA Medic specialist (S)
SECTIA O.G. II BAROS VIOREL-DANUT Sef sectie gradul I - medic primar (S)
SECTIA O.R.L. BOBARU CRINELA-LUMINITA Medic primar (S)
SECTIA O.R.L. BUTA FRANTINA MARIA Medic primar T (S)
SECTIA O.R.L. IONESCU ROXANA-ELENA Medic specialist (S)
SECTIA O.R.L. POPESCU DAN ALEXANDRU Medic specialist (S)
SECTIA O.R.L. DOBRE DANIELA GABRIELA Sef sectie gradul I - medic primar (S)
SECTIA ONCOLOGIE MEDICALA DINU BOGDAN CRISTIAN Medic primar (S)
SECTIA ONCOLOGIE MEDICALA LUPASCU GHEORGHITA Medic primar (S)
SECTIA ONCOLOGIE MEDICALA ANGELESCU SIMONA CRISTINA Sef sectie gradul II - medic primar (S)
SECTIA ORTOPEDIE SI TRAUMATOLOGIE PASCANU DANIEL Medic primar (S)
SECTIA ORTOPEDIE SI TRAUMATOLOGIE ROSCA EUSEBIU Medic primar (S)
SECTIA ORTOPEDIE SI TRAUMATOLOGIE STOICEA CEZAR Medic primar (S)
SECTIA ORTOPEDIE SI TRAUMATOLOGIE ABUISSA HISHAM ABEDELHAMID MOHAMMAD Medic specialist (S)
SECTIA ORTOPEDIE SI TRAUMATOLOGIE MERTIC IONUT CRINEL Sef sectie gradul I - medic primar (S)
SECTIA PEDIATRIE APOSTOL ADRIANA CARMEN Medic primar (S)
SECTIA PEDIATRIE POHOATA MIHAELA Medic primar (S)
SECTIA PEDIATRIE STOICESCU RODICA Medic primar (S)
SECTIA PEDIATRIE DUTA GABRIELA-SILVIA Medic specialist (S)
SECTIA PEDIATRIE NICA ELENA LILIANA Medic specialist T (S) - coordonator
SECTIA PNEUMOLOGIE - suport COVID CHIVU ROXANA FLORENTINA Medic primar (S)
SECTIA PNEUMOLOGIE - suport COVID IORDACHE SICA ANTOANETA Medic primar (S)
SECTIA PNEUMOLOGIE - suport COVID ISTRATESCU SILVIA Medic primar (S)
SECTIA PNEUMOLOGIE - suport COVID ROSCA ALINA Medic primar (S)
SECTIA PNEUMOLOGIE - suport COVID STOICA IOANA MARIA Medic primar (S) - coordonator
SECTIA PNEUMOLOGIE - suport COVID DUMITRESCU MIHAELA-ALINA Medic specialist (S) - TRE
SECTIA PNEUMOLOGIE - suport COVID ROTARU CRISTIAN-IONUT Sef sectie gradul II - medic primar (S)
SECTIA RECUP. MED. FIZ. SI BALNEO IORGA GRODNISCHI CHRISTINA MIHAELA Medic specialist (S)
SERVICIUL DE ANATOMIE PATOLOGICA ILIE IONITA Medic primar*(S)
SERVICIUL DE ANATOMIE PATOLOGICA ZEBRENIUC MIRCEA DUMITRU Medic primar*(S)
SERVICIUL DE ANATOMIE PATOLOGICA SANDU OANA Medic specialist * (S) - TRE
SERVICIUL DE ANATOMIE PATOLOGICA SAFTA DANIELA Sef sectie* gradul II - medic primar (S)
UPU- SMURD SOLOMON ELIANA-ELENA Medic (S)
UPU- SMURD MARCU CARMEN FLORINA Medic primar - cumul functie (S)
UPU- SMURD BRATU ELIZA Medic primar UPU (S)
UPU- SMURD DRAGOMIR MIHAELA SIMONA Medic primar UPU (S)
UPU- SMURD POPA  MIHAIL Medic primar UPU (S)
UPU- SMURD ROSOIU  IULICA Medic primar UPU (S)
UPU- SMURD TUDOR ELENA LAURA Medic primar UPU (S)
UPU- SMURD MOCANU MARIUS - RAZVAN Medic specialist (S) - TRE
UPU- SMURD DUMITRU VICTOR LUCIAN Medic specialist UPU (S)
UPU- SMURD MATEESCU  ALEXANDRU CRISTIAN Medic specialist UPU (S)
UPU- SMURD PREDA LILIANA Medic specialist UPU (S)
UPU- SMURD ROSOIU ELIZA MAGDALENA Medic specialist UPU (S)
UPU- SMURD MINDRILA NICOLAE Sef UPU - SMURD gradul II - medic primar (S)

 

- cu contract PFA

Sectie Nume  Specialitatea
Comp. Chirurgie orala si maxilo-faciala Stirbescu Alexandru chirurgie buco maxilo faciala
Compartiment Reumatologie Jantes Bogdan Mihail reumatologie
Sectia ATI Bolohan Marius Cornel anestezie si terapie intensiva
Sectia ATI Gorecki Gabriel Petre anestezie si terapie intensiva
Sectia ATI Ioan Victorita anestezie si terapie intensiva
Sectia ATI Aldabsheh Mohammad Jamil Hamed  anestezie terapie intensiva
Sectia ATI Vladescu Ovidiu anestezie terapie intensiva
Sectia Medicina interna Ioanovici Dan medicina interna
Sectia OG I Zuluf A.Alexandra Cristina obstetrica-ginecologie
Sectia OG II Dobrescu Dumitru Catalin obstetrica-ginecologie
Sectia OG II Oprea Ion obstetrica-ginecologie
Sectia OG II Popescu Gheorghe obstetrica-ginecologie
Sectia Oncologie Firoiu Elena oncologie generala si chimioterapie
Sectia ORL Rosu Carmen Letitia ORL
Sectia Recuperare, medicina fizica si balneologie Grodniski G. Maria balneoclimatologie si recuperare medicala
Sectia Recuperare, medicina fizica si balneologie Deftu V. Octavian Virgiliu balneofizioterapie
Sectia Recuperare, medicina fizica si balneologie Dinca Maria recuperare
UPU Ogescu Ciprian medicina de familie/ urgente prespitalicesti
UPU Moaca Gabriela Monica medicina generala
     

 

Sectie Nume  Specialitatea
Cab. Balneofizioterapie Grodniski G. Maria balneoclimatologie si recuperare medicala
Cab. Balneofizioterapie Jantes Bogdan Mihail reumatologie
Cab. Medicina interna Dumitrache Georgeta medicina interna
Cab. Medicina interna Ioanovici Dan medicina interna
Cab. Medicina sportiva Ioanovici Dan medicina interna
Cab. Nefrologie Boitan Bianca  nefrologie
Cab. Nefrologie Pascanu Tudor Cristian nefrologie
Cab. Oftalmologie Oprea Maria oftalmologie
Cab. ORL Mihalea Elena ORL
Cab. ORL Rosu Carmen Letitia ORL
Comp. Chirurgie orala si maxilo-faciala Stirbescu Alexandru chirurgie buco maxilo faciala
Comp. Nefrologie Boitan Bianca  nefrologie
Comp. Nefrologie Pascanu Tudor Cristian nefrologie
Compartiment Reumatologie Jantes Bogdan Mihail reumatologie
Laborator Radiologie si imagistica medicala  Stefan Nicolae radiodiagnostic
Laborator Radiologie si imagistica medicala  Pop Rodica radiologie
Laborator Radiologie si imagistica medicala  Morosanu Dan Vasile radiologie - imagistica medicala
Sectia ATI Bolohan Marius Cornel anestezie si terapie intensiva
Sectia ATI Gorecki Gabriel Petre anestezie si terapie intensiva
Sectia ATI Ioan Victorita anestezie si terapie intensiva
Sectia ATI Aldabsheh Mohammad Jamil Hamed  anestezie terapie intensiva
Sectia ATI Vladescu Ovidiu anestezie terapie intensiva
Sectia Medicina interna Ioanovici Dan medicina interna
Sectia OG I Zuluf A.Alexandra Cristina obstetrica-ginecologie
Sectia OG II Dobrescu Dumitru Catalin obstetrica-ginecologie
Sectia OG II Oprea Ion obstetrica-ginecologie
Sectia OG II Popescu Gheorghe obstetrica-ginecologie
Sectia Oncologie Firoiu Elena oncologie generala si chimioterapie
Sectia ORL Rosu Carmen Letitia ORL
Sectia Recuperare, medicina fizica si balneologie Grodniski G. Maria balneoclimatologie si recuperare medicala
Sectia Recuperare, medicina fizica si balneologie Deftu V. Octavian Virgiliu balneofizioterapie
UPU Ogescu Ciprian medicina de familie/ urgente prespitalicesti
UPU Moaca Gabriela Monica medicina generala

Spitalul Judetean de Urgenta Targoviste

Proiecte europene

Servicii oferite de Spitalul Judetean

Orice pacient care intra in ambulatoriu este intampinat de o echipa de profesionisti.

Unitatea de primiri urgente este pregatita sa faca fata oricarei provocari.

Blocul operator al SJUT dispune de aparatura performanta de ultima generatie si specialisti bine pregatiti.

Reabilitare Spital Judetean

Pentru a raspunde exigentelor pacientilor si standerdelor europene, Intre anii 2011- 2013 unitatea noastra a trecut printr-un proces de  reabilitare.

Informatizare Spital Judetean

Spitalul Judetean de Urgenta Targoviste a finalizat implementarea a unui proiect european ce presupune dezvoltarea unui sistem informatic integrat .